اقامت ترکیه

صفر تا صد اقامت ترکیه ۲۰۲۰

مقدمه

کشور ترکیه به دلیل همسایگی با اروپا و داشتن آب و هوای مطبوع و امکانات بینظیری که برای توریسم در نظر گرفته، ششمین کشور مورد علاقه افراد برای گردشگری اعلام شده‌است. سالانه 46 میلیون نفر به قصد گردشگری به این کشور وارد می‌شوند.  ترکیه برای ایرانی‌ها یک مزیت دیگر دارد و آن نزدیکی اقلیم دو کشور به یکدیگر است. تشابه فرهنگ و رسوم، آب و هوا و شرایط نسبی زندگی، ایرانی‌های زیادی را برای اخذ اقامت ترکیه راهی این اقلیم کرده است.

کشور ترکیه در سال های اخیر به یک قطب بزرگ مهاجر پذیر تبدیل شده است و میزبان یکی از بزرگ ترین جمعیت های مهاجران و پناهنده ها در سراسر جهان است. از سال 2015 تا کنون کشور ترکیه به یکی از بزرگ ترین مراکز پذیرش مهاجر در جهان تبدیل شده است.

به دلیل این تغییرات در منطقه و سیل عظیم مهاجران، به تدریج قانون گذاران و مدیران سازمان های مهاجرتی در ترکیه شروع به وضع یکسری قوانین جدید کرده و به این ترتیب تغییراتی را در مسیر جذب پذیرش مهاجران ایجاد کرده اند.

آگاهی از این اطلاعات در مسیر اخذ پذیرش به طرق مختلف و قانونی موثر است. چرا که اخیرا قوانین ورود به ترکیه کمی سخت تر شده و در نتیجه آن افرادی که به دنبال مسیر قانونی مهاجرت هستند باید به خوبی از مسیر های قانونی مطلع باشند تا در این راه سردرگم نشوند.

به طور قطع برای دریافت اقامت ترکیه هزاران دلیل پیش روی شما قرار دارد. ما در این نوشته سعی داشته‌ایم به طور جامع به روش‌های اخذ این اقامت بپردازیم. البته این نوشته در واقع یک مرجع برای شماست تا به همه‌ی سوالات شما در این رابطه پاسخ بدهد. توجه کنید که هر عنوان در این متن شما را به نوشته‌ی کامل‌تری ارجاع می‌دهد که برای دسترسی به آن کافیست بروی عنوان موردنظر کلیک کنید. لطفا تا پایان این مقاله همراه ما باشید و در انتها سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

چرا اقامت ترکیه ؟

کشور ترکیه از لحاظ می تواند برای انتخاب مناسب باشد. این کشور از هر لحاظی می تواند به آن چه که در ذهن افراد متقاضی مهاجرت است پاسخ دهد و از نقطه نظرات مختلفی بسیار ایده آل است. این ایده آل بودن خصوصا برای متقاضیان مهاجرت از ایران مطرح می شود.

کشور ترکیه به دلایل بسیار متفاوتی برای ایرانیان مناسب است. یکی از اصلی ترین دلیل ها شاید نزدیک بودن آن به ایران و رفت و آمد راحت تر مسافران از ایران به ترکیه باشد. در نتیجه افرادی که به دنبال مهاجرت هستند این امکان را دارند تا قبل از تصمیم نهایی برای مهاجرت به ترکیه، به دقت همه جوانب امر را از نزدیک مورد بررسی قرار دهند.

آب و هوای متعادل و مطبوع کشور ترکیه همیشه برای مهاجران و مسافران مختلف جهان، خصوصا ایرانیان یکی از عمده ترین دلایل برای محبوبیت ترکیه بوده است. زیبایی های چشم نواز شهری و مرکز خرید های پر جنب و جوش همیشه نظر مسافران را به خود جلب کرده است.

علاوه بر این از دیر باز از لحاظ تاریخی کشور ترکیه مبدا اصلی ترانزیت و مقصد مهاجران مختلف بوده است و از لحاظ موقعیت قرار گیری جغرافیایی، این کشور همیشه نقطه تلاقی بین قاره اروپا و آسیا بوده است.

از طرف دیگر، رویداد های سیاسی و اقتصادی منطقه ای اخیر به نوبه خود در مهاجرت پذیر تر شدن کشور ترکیه افزوده است و این کشور بیش از پیش به یک مقصد ترانزیتی و مهاجرتی برای مسافران از کشور های مختلف، خصوصا مهاجران ایرانی تبدیل شده است.

بسیاری از مهاجران نیز کشور ترکیه را به عنوان یک مقصد موقتی در نظر می گیرند، چرا که به عقیده بسیاری مهاجرت از ترکیه به کشور های اروپایی بسیار راحت تر و امکان پذیر تر است. البته این دلیل نمی تواند میزان محبوبیت کشور ترکیه را برای اقامت کم رنگ کند.

زیبایی حیرت انگیز این کشور برای مهاجرت یا حتی برای سفر همیشه زبان زد بوده است و کسی را نمی یابید که از سفری حتی کوتاه به این کشور زیبا و پر از جریان زندگی خاطره بدی داشته باشد و لذت نبرده باشد. به همین دلیل و هزاران دلیل دیگر که در ادامه به تدریج به آن ها خواهیم پرداخت، کشور ترکیه می تواند گزینه انتخابی بسیار از ایرانیان به منظور اخذ پذیرش و اقامت باشد.

در ادامه در خصوص راهکار های مهاجرتی به ترکیه و قوانین و مقررات جدیدی که در این کشور برای مهاجران تعیین شده است بیش تر توضیح خواهیم داد، تا به واسطه آن ها بتوانیم به شکا رویکرد روشنی را از مسیر پیش روی تان ارائه دهیم. با ما بمانید.

مسیر های مختلف اخذ اقامت ترکیه

آیا روش های قانونی مهاجرت به ترکیه را می شناسید؟ آیا می دانید که این روش ها بسیار متفاوت هستند و هر کدام بر اساس شرایط می توانند بهترین گزینه برای شما باشند؟ شما کدام راه را انتخاب می کنید؟

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به دنبال اخذ اقامت ترکیه برای خودتان یا خانواده تان هستید، باید این را بدانید که مسیر های قانونی متفاوتی برای رسیدن به اقامت ترکیه وجود دارد و هر یک از این روش ها به نوبه خود می تواند گزینه مناسبی بر حسب شرایط متفاوت افراد متقاضی باشد. پس بهتر است از آن ها اطلاع کامل تری داشته باشید تا بر این اساس بتوانید بهترین گزینه را برای خود یا خانواده تان انتخاب نمایید.

روش های اخذ اقامت در ترکیه به صورت کلی شامل موارد زیر می شود:

این موارد به صورت کلی شمایی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت به ترکیه را نشان می دهند. البته هر کدام به موارد جزئی تری تقسیم می شوند که در ادامه برخی از آن ها را توضیح خواهیم داد. برای مثال زمانی که اقامت سرمایه گذاری در نظر است، می توان هم به خرید ملک در ترکیه اشاره کرد و هم این که از طریق سرمایه گذاری در صنایع ترکیه اقامت این کشور را اخذ نمود.

برای داشتن اطلاعات بیش تر و جزئی تر ادامه راه را با ما باشید و هر آن چه که نیاز دارید بدانید را در این مقاله بخوانید.

قوانین جدید اقامت ترکیه در سال 2020

اداره مهاجرت ترکیه در سال 2020  به دلایلی یک سری تغییرات در قوانین مهاجرت خود ایجاد کرده است. در این تغییرات یک سری محدودیت ها در تمدید اجازه اقامت توریستی در ترکیه اعمال شده است.

 چرا که بر اساس آمار های غیر رسمی، آن ها بر این باورند که حدود 300 هزار نفر تبعه خارجی که به عنوان توریست و با اجازه اقامت کوتاه مدت وارد خاک ترکیه شده اند، بعد از گذشت دوره اقامت 90 روزه خود همچنان در خاک ترکیه هستند.

 آن ها می خواهند تا از محدودیت های تمدید اقامت استفاده کنند تا از این طریق بتوانند با کارفرمایان غیرقانونی که از این افراد استفاده می کنند و همچنین اقامت های غیرقانونی افراد جلوگیری کنند.

بر اساس این قوانین تبعه و مهاجران و مسافران کشور های عضو OECD مشمول این قانون محدودیت تمدید اقامت نمی شوند و برای آن ها این قوانین سخت گیرانه صدق نمی کند. این کشور ها شامل روسیه، چین و کشور های اروپایی است.

اما مهاجران دیگر کشور ها و شهروندهای کشور های دیگر نمی توانند به راحتی مجوز اقامت خود را تمدید کنند و باید برای تمدید اقامت خود دلایل محکمه پسند و توجیه کننده ای را داشته باشند و به مقامات سازمان مهاجرت ترکیه ارائه دهند.

بر اساس این قانون، زمانی که اتباع خارجی برای اجازه اقامت درخواست می کند، اداره مهاجرت برای او زمانی را تعیین می کند تا در موعد مقرر فرد متقاضی مدارک و اسناد خود را به این سازمان ارائه دهد و کارشناسان در این سازمان علت درخواست اجازه اقامت فرد را مورد بررسی قرار می دهند. بعد از دریافت مدارک لازم و بررسی دلیل توسط کارشناسان در صورت تایید نهایی نتیجه به فرد ابلاغ می شود.

چه مواردی نمی توانند به عنوان دلیل قانع کننده برای تمدید اجازه اقامت در ترکیه محسوب می شوند؟ چه موانعی در مسیر تمدید اقامت در ترکیه وجود دارد؟ چگونه می توانید بر اساس قوانین کشور ترکیه برای تمدید اقامت خود پیش بروید؟ این سوالات و دیگر سوالات تکمیلی را می توانید در بخش مقاله قوانین جدید کشور ترکیه در سال 2020 مشاهده کنید. برای مطالعه کامل مقاله قوانین جدید تمدید اقامت در ترکیه در سال 2020 اینجا کلیک کنید.

اقامت توریستی ترکیه

شهروندان ایرانی می توانند بدون دریافت ویزا تا 90 روز در خاک ترکیه اقامت کنند. در صورتیکه به هر دلیلی از دلایل زیر مایل باشید این اقامت بیش از 90 روز ادامه پیدا کند، بایستی اقامت توریستی یک ساله اخذ کنید.البته در این بین باید توانایی خود برای کسب درآمد و گذران زندگی در این دوران را با اسناد مربوطه اثبات کنید. در ابتدا نیز بایستی از اداره ی مهاجرت ترکیه درخواست وقت ملاقات که به راندوو موسوم است دریافت کنید.

این قانون، یعنی قانون اقامت نود روزه مهاجران و مسافران در ترکیه توسط قانون گذاران بخش های بین المللی تعیین می شود و بر اساس این قانون در ابتدا به هر فرد تنها اجازه داده می شود که 90 روز در خاک ترکیه بماند.

این نود روز می تواند به صورت کامل در یک دوره 90 روزه سپری شود، هم این که فرد می تواند برای مثال 30 روز در ترکیه بماند، به کشور خود بازگشته و بعد از چند روز مجدد به ترکیه بازگردد و دوره 90 روزه خود را کامل کند. به صورت کلی این 90 روز در یک بازه زمانی 180 روزه قابل اجرا بوده و نمی توان از این بازه کم تر یا فراتر رفت.

این 180 روز دقیقا از اولین روز ورود فرد به خاک ترکیه محاسبه می شود و فرد از آن روز به مدت 180 روز فرصت دارد تا از اقامت 90 روزه خود استفاده کند. این قانون برای همه اتباع خارجی از هر کشوری که باشند، لازم الاجرا است.

البته باز هم به نوع ویزای اتباع مختلف بستگی دارد و این 90 روز برای افرادی که ویزای آن ها دارای معافیت زمانی لازم است اجرا می شود. بعد از اتمام این دوره معافیت افراد مسافر به ترکیه در صورت نیاز به داشتن اقامت طولانی تر، باید برای تمدید معافیت زمانی ویزای خود درخواست داده و اقدام نمایند.

ار جمله دلایلی که باید برای اخذ اقامت توریستی یکساله ارائه دهید:

  • اقامت در ترکیه برای انجام تحقیقات و پژوهش های علمی
  • داشتن ملک مسکونی و اداری و یا انواع آن در خاک ترکیه
  • شرکت در دوره های آموزشی برگزار شده توسط شرکت های ترکیه ای
  • قصد داشتن برای تحصیل در ترکیه بعنوان عضوی از کشورهای طرف قرارداد
  • درخواست برای زندگی بعنوان توریست
  • بیمارانی که به دلایلی مانند قرنطینه یا ادامه داشتن دوره ی درمان امکان خروج از ترکیه را نداشته باشند.
  • بر اساس تصمیم مقامات حقوقی ترکیه و یا ادامه داشتن روند اداری مربوط اجازه ی خروج از ترکیه را نداشته باشند.

در نهایت اگر شما به هر یک از دلایل بالا نیاز به اخذ اقامت توریستی ترکیه داشته باشید نیازمند ارائه‌ی مدارک به اداره ی مربوطه خواهید بود.

اقامت ترکیه از طریق ازدواج

اقامت از طریق ازدواج یکی از مواردی است که با تکیه کردن بر آن می توان برای درخواست تمدید اقامت در ترکیه بعد از گذشت دوره قانونی اقامت در این کشور اقدام نمود. بر اساس قوانین مهاجرتی کشور ترکیه، اتباع خارجی که به صورت قانونی با یک شهروند ترکیه ای ازدواج کنند می توانند از این طریق برای درخواست اقامت کشور ترکیه اقدام نمایند.

در صورت ازدواج بین یک شهروند ترکیه ای و یک تبعه خارجی در کشوری خارج از ترکیه، دو طرف باید برای تایید ازدواج خود به دفاتر نمایندگی کشور ترکیه در کشور مبدا مراجعه کنند. بعد از تایید ازدواج و ثبت آن در دفتر نمایندگی ترکیه ای، فرد متقاضی اقامت می تواند برای اقامت در کشور ترکیه درخواست خود را ارائه دهد. در طول مدت صدرو مجوز اقامت نیز، زوجین می توانند با استناد به گواهی های لازم که از دفتر نمایندگی می گیرند، وارد خاک ترکیه شوند.

تحولات اخیر منطقه ی خاورمیانه افراد زیادی را برای مهاجرت به کشور ترکیه سوق داده است. بدیهی است که در این شرایط متقاضیان خرید ملک در این کشور رو به افزایش هستند. سالانه بین 50 تا60 هزار واحد مسکونی در ترکیه به فروش می رسد. آیا میدانید بعد از تاریخ در صورت داشتن 19/9/2018 در صورت خرید ملکی به ارزش 250 هزاردلار می توانید نسبت به درخواست اقامت دائم ترکیه اقدام کنید؟

بر اساس قوانین کشور ترکیه، در صورت خرید ملک و مستغلات در کشور ترکیه می توانید اجازه اقامت در این کشور را اخذ نمایید. بر همین اساس به افراد اقامت های یکساله و قابل تمدید داده می شود.

همچنین امکان تغییر مکان و تعویض خانه را نیز دارید و حتی می توانید برای خرید خانه دوم نیز اقدام نمایید. به صورت کلی با تغییرات قوانین در کشور ترکیه خرید ملک برای همه افراد در کشور ترکیه آزاد است.

در نهایت در صورتی که به مدت پنج سال ملک مذکور به نام خودتان باشد و شما در کشور ترکیه اقامت داشته باشید، بر اساس قوانین کشور ترکیه شما می توانید شهروندی و تابعیت دائمی این کشور را نیز به دست بیاورید.

اما مسیر خرید خانه در ترکیه پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد و در صورت نداشتن اطلاعاتی جامع در این خصوص ممکن است دچار سردرگمی شوید. در نتیجه باید در این مسیر موارد زیادی را در خرید خانه در ترکیه لحاظ کنید.

در مسیر اخذ اقامت ترکیه، باید سندی به نام Tapu را به دست بیاورید. این سندی است که در مراحل پایانی کار به خریدار خانه در ترکیه اعطا می شود و بر این اساس نشان داده می شود که فرد خریدار، مالک اصلی ملک مذکور در کشور ترکیه است. این سند در واقع تمامی حقوق لازم را به شخص خریدار اعطا می کند.

در مقاله ی اقامت ترکیه از طریق خرید ملک به این سوالات به طور جامع پاسخ داده ایم. محدودیت‌های خرید ملک برای اتباع خارجی در ترکیه کدامند؟ چه مدارکی لازم برای اثبات مالکیت در ترکیه در زمان ثبت درخواست اقامت نیاز است؟ کدام شهرهای ترکیه برای سرمایه گذاری در بخش املاک مناسب تر هستند؟ چه نکاتی را در زمان خرید ملک در ترکیه باید حتما مد نظر داشته باشید؟ در نهایت اینکه چه تسهیلاتی برای اتباع خارجی برای خرید ملک در ترکیه و در انتها اخذ اقامت دائم این کشور در نظر گرفته شده است؟ برای دیدن پاسخ جامع به این سوالات مقاله‌ی اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را مطالعه کنید.

اقامت کاری ترکیه - ( چالیشما ایزنی )

افرادی که قصد دارند در یک مجموعه یا شرکت در کشور ترکیه مشغول به کار شوند نیاز به اخذ اقامت کاری ترکیه دارند. این افراد بعد از گذشت یک مدت زمان مشخص می توانند نسبت به دریافت شهروندی ترکیه نیز اقدام کنند. گرچه این موضوع شرایط به خصوصی دارد که در نوشته‌ی مربوط به آن می پردازیم.

اخذ اقامت کاری در ترکیه وابسته به زمینه ی کاری شما دارای یک روند به خصوص است.

برای اخذ اجازه نامه ی اقامت در ابتدا باید مشخص شود که در کدام زمینه ی کاری زیر شروع به کار می کنید:

  • کار در زمینه ی خصوصی
  • کار در زمینه ی خدمات
  • کار در زمینه ی آموزش

افراد متقاضی برای کسب اجازه کار کردن در کشور ترکیه در صورتی که در خود کشور مبدا قرار دارند، باید به کنسولگری یا سفارت کشور ترکیه در کشورشان مراجعه کنند. اما در صورتی که فرد متقاضی قبل از این اجازه اقامت در ترکیه را داشته است، می تواند درخواست اجازه کار و مدارک خود را به صورت مستقیم به وزارت کار کشور ترکیه ارسال کند.

بعد از طی مراحل قانونی، در صورت دریافت اجازه اقامت برای کار، باید علاوه بر گذرنامه، مدارکی همچون درخواست ویزا کار، عکس و یک نسخه از قرارداد کار خود را نیز ارائه دهید. از طرف دیگر کارفرمایی که شما را پذیرفته است باید درخواست پذیرش شما را به وزارت کار ترکیه ارسال نماید.

در صورت تکمیل مراحل قانونی کار و آماده کردن و ارائه کردن کلیه مدارک مورد نیاز جهت کسب اجازه کار در ترکیه، مراحل صدور مجوز حدود یک ماه طول می کشد. در برخی موارد متقاضی مجوز کار باید به دنبال مجوز اقامت در ترکیه نیز باشد و به همین دلیل با مدارک خود باید در طی فرصتی 30 روزه بعد از ورود به کشور ترکیه، به شعبه خارجی پلیش محلی کشور ترکیه مراجعه کند.

اتباع خارجی که اجازه اقامتی حداقل 6 ماهه در کشور ترکیه را دارند می توانند مستقیما به وزارت کار ترکیه مراجعه کنند و در آن جا برای کار در ترکیه درخواست دهند و مجوز کار را دریافت نمایند.

مورد دیگری که در خصوص اخذ مجوز اقامت کاری در کشور ترکیه مطرح می شود، امکان تمدید مجوز کار است. این امر برای افرادی است که در حال حاضر مجوز کار در ترکیه را برای مدت زمان معینی در اختیار دارند و اکنون با نزدیک شدن به اتمام این دوره قانونی اقامت شان یا حتی اتمام آن در صدد تمدید مجوز اقامت کاری شان هستند.

این دسته از افراد نیز باید مراحل قانونی به خصوصی را طی کنند و مدارک مربوطه را در اختیار داشته باشند. مهم ترین مدرک در این زمینه، مجوز کاری فعلی است که برای تمدید اجازه اقامت کاری باید حتما آن را در اختیار داشته باشید و ارائه دهید.

قوانین اخذ نیرو های خارجی تنها به خود فرد متقاضی محدود نمی شود و همان طور که در بالا نیز کمی به آن اشاره شد، بخشی از مراحل قانونی بر عهده کارفرما و شرکتی است که به دنبال جذب نیروی خارجی است.

کارفرما یا شرکت مربوطه نیز باید یک سری اسناد و مدارک را به اداره کار کشور ترکیه ارائه دهد و تنها تحت شرایط و قوانین به خصوصی امکان جذب نیروی تبعه خارجی را دارد. برای مثال باید حداقل در شرکت مربوطه پنج نیروی کار ترکیه ای حضور داشته باشند و مشغول به فعالیت باشند.

در هر زمینه روند اخذ اقامت متفاوتی باید طی شود. آیا از مراحل قانونی اخذ مجوز کار اطلاعات کافی را دارید؟ آیا می دانید در صورتی که قصد اقامت طولانی مدت برای کار را داشته باشید چه مراحلی را باید طی کنید؟ چگونه می توانید با کارفرمای خود در ترکیه برای درخواست کار ارتباط برقرار کنید؟ چگونه می توانید کار مورد نظر خود را متناسب با مهارتی که دارید در کشور ترکیه بیابید؟ برای تمدید اجازه اقامت کاری خود به چه مدارکی نیاز دارید و چه مراحلی را باید پشت سر بگذارید؟ کارفرما و شرکت پذیرنده باید چه شرایطی را برای جذب نیروی کار خارجی داشته باشد؟آیا از مزیت های متعدد کسب اجازه اقامت ترکیه از طریق مجوز کار در ترکیه آگاهی دارید؟ پاسخ شما به این سوالات و بسیاری از موارد دیگر در خصوص اقامت کاری کشور ترکیه در مقاله اقامت کاری ترکیه در دسترس است.  

اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی

کشور ترکیه بر اساس سیاست های این دولت در راستای کاهش نرخ بیکاری است. تحت این شرایط از سرمایه گذارانی که قصد کارآفرینی در این کشور را دارند، تحت شرایط ویژه ای استقبال می شود.

منظور از کار آفرینی در ترکیه هر گونه سرمایه گذاری است که به موجب آن بتوان کسب درآمدی پویا داشت و همچنین به موجب کاری که در آن جا شروع می کنید بتوانید برای چند نفر دیگر نیز شرایط کاری را فراهم کنید.

این کار آفرینی مقیاس های گسترده ای را شامل می شود. برای مثال در مقیاسی بزرگ تر، افتتاح یک کارخانه یا شرکت صنعتی در کشور ترکیه قطعا با استقبال بالای مسئولین کشور ترکیه مواجه می شود و به راحتی با افراد متقاضی همکاری های لازم را انجام می دهند.

افتتاح یک فروشگاه، آموزشگاه و هر مورد دیگری که به واسطه آن کسب و کاری در کشور ترکیه شروع شود و کسب درآمد داشته باشد یکی از مطمئن ترین راه هایی است که به واسطه ان می توان اجازه اقامت در کشور ترکیه را به دست آورد.

اطلاعاتی که می توان در این زمینه مورد بررسی قرار داد بسیار زیاد و متنوع است. هر کدام از آن ها راهکار های قانونی را به همراه دارد که باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرد.

شرایط درخواست اقامت در ترکیه با کارآفرینی چیست؟ چه نوع اجازه نامه هایی برای کارآفرینان در صورت درخواست اقامت در ترکیه صادر می شود؟کارآفرینی در ترکیه چه مزایایی برای شما در پی دارد؟ حداقل هزینه برای کارآفرینی در ترکیه چیست؟ کارآفرینی در چه زمینه هایی بیشتر از باقی زمینه ها برای شما سودآور خواهد بود؟ این سوالات را در مقاله ی اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی مذکور پاسخ داده ایم

اقامت ترکیه از طریق سپرده بانکی

در صورت داشتن حساب سپرده ی بانکی در ترکیه می توانید نسبت به درخواست شهروندی ترکیه اقدام کنید. البته این مورد از موارد اخذ اقامت در ترکیه نکته های زیادی دارد که باید به آن توجه کنید.

اخذ اقامت کشور ترکیه با سپرده کردن پول در بانک های این کشور نیز در شرایط به خصوصی می تواند به دریافت اجازه اقامت شما منجر شود و به این فرایند کمک کند. مهم ترین شاخصه ای که در این زمینه موثر است، میزان مبلغ پولی است که شما در این یکی از بانک های کشور ترکیه سپرده می کنید.

برای این که کشور ترکیه بتواند به شما اجازه اقامت در این کشور را بدهد، شما باید یک حساب حداقلی را در یکی از بانک های این کشور افتتاح کنید. این حداقل سرمایه چیزی حدود 100 هزار دلار می باشد.

 در مقاله ی اخذ اقامت ترکیه از طریق سپرده بانکی به سوالهای زیادی در این زمینه پاسخ داده ایم.

تحت چه شرایطی با داشتن حساب سپرده ی بانکی در بانک های ترکی می توانید نسبت به اخذ اقامت اقدام کنید؟ این روند به چه صورت انجام می پذیرد؟ درخواست اقامت با داشتن حساب بانکی چگونه انجام می شود؟ این نوع از اخذ اقامت ترکیه چه مزایایی برای شما دارد؟ به همه ی این سوالات در مقاله‌ی اخذ اقامت ترکیه از طریق حساب سپرده ی بانکی پرداخته ایم.

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

: بر اساس قانون تصویب شده در ترکیه از تاریخ 19/9/2018 به ازای سرمایه گذاری مبلغی معادل پانصد هزاردلار آمریکا می توانید بعنوان یک فرد حقیقی نسبت به درخواست شهروندی ترکیه اقدام کنید. گفتنی است این مبلغ تا قبل از تاریخ ذکر شده معادل 2 میلیون دلار آمریکا بوده است.

کشور ترکیه و قوانین وضع شده در این کشور به خوبی با سرمایه گذاران بین المللی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند همکاری می کند و برای کسب درآمد و ایجاد جریان مالی در کشور بسیار راغب است.

خصوصا که سرمایه گذاری در کشور ترکیه نیز می تواند برای سرمایه گذاران یک گزینه عالی محسوب شود، چرا که این کشور به عنوان یک اقتصاد پویا مطرح می شود و بازار دارای جریان آن با قطب های اقتصادی بزرگی در دنیا همکاری می کند.

برای سرمایه گذاران خارجی که به دنبال کسب و کار و تجارت در ترکیه هستند، موقعیت استراتژیک جغرافیایی کشور به وضوح در سطح بالای اهمیت قرار می گیرد. برای نمونه یکی از زمینه های پر سود و با درآمد سالیانه بالای این کشور صنعت توریسم و مهاجرت پذیری کشور ترکیه می باشد که در آن سالانه میلیون ها دلار سرمایه و سود خالص به دست می آید.

به صورت کلی موارد و مشخصه های زیادی کشور ترکیه را به عنوان یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری مطرح می کند که دلایل خوبی برای سرمایه گذاران خارجی می باشند. برای نمونه اقتصاد کشور ترکیه، چهل و سومین اقتصاد پویا و فعال جهان را به خود اختصاص داده است. این آمار توسط صندوق جهانی پول در سال 2019 گزارش داده شده است و می توان به آن استناد کرد.

اما آیا در خصوص چگونگی و نحوه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه اطلاعات کافی را در اختیار دارید؟ چه سوالاتی در این خصوص برای شما به وجود آمده است؟ بهترین زمینه های سرمایه گذاری در کشور ترکیه در چه بخش هایی است؟ آیا برای سرمایه گذاری محدودیت هایی برای شما وجود دارد؟ چگونه می توانید اقامت ترکیه را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنید؟ مراحل اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه چیست؟ برای درخواست شهروندی و اقامت در ترکیه، سرمایه گذاری شما از چه طریقی ثابت می شود؟ کدام اداره ها و وزارتخانه های ترکیه در این روند دخیل هستند؟  چه محدودیت هایی در اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری مطرح است؟  به تمامی این سوالات در نوشته ی اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری پاسخ داده ایم.

اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

شرکت های زیادی در زمینه های کاری مختلف در ترکیه اقدام به ثبت شرکت می کنند. کشور ترکیه نیز در راستای تشویق این شرکت ها قوانین متعددی وضع کرده تا فعالیت در این راستا تسهیل شود.

اما برای ثبت شرکت در ترکیه نیز موارد و قوانین به خصوصی مطرح می شود. برای نمونه باید به این موضوع اشاره کنیم که بر اساس قانون سرمایه گذاری های خارجی کشور ترکیه، شرکت های بین المللی که مایل به ایجاد شعبه در ترکیه هستند باید سرمایه ای نزدیک به  1.888.190 لیر داشته باشند و گردش مالی سالانه آن ها نیز باید چیزی در حدود 142 میلیون لیر در سال باشد.

یکی دیگر از مواردی که در زمان ثبت شرکت یا افتتاح شعبه در ترکیه مطرح می شود، تعداد کارمندان مورد نیاز برای اجازه و امکان ثبت شرکت است. در همین راستا بر اساس قوانین ثبت شرکت کشور ترکیه، حداقل نیروی مورد نیاز برای ثبت یک شرکت در کشور ترکیه 250 نفر است. در بین این تعداد نیرو نیز در زمان طی مراحل ثبت شرکت و طی مراحل قانونی برای افتتاح آن باید حداقل یک مدیر ارشد، تیم حسابداری و یک شخص فنی به عنوان مدیر فنی شرکت در ترکیه حضور داشته باشد.

در نوشته ی مربوط به اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت به موارد متعددی اشاره خواهیم کرد. انواع شرکت ها را در این مقاله بررسی خواهیم کرد. برای ثبت شرکت در ترکیه چه مدارکی مورد نیاز است؟ مراحل ثبت شرکت در ترکیه از روند مشابهی مانند سایر کشورها پیروی میکند. مشخص کردن نام شرکت،‌حوزه ی فعالیت، اسامی مدیریت یا نمایندگی و اطلاعاتی از این قبیل برای ثبت شرکت لازم است. در نوشته ی مربوط به اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت به تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت اشاره خواهیم کرد. چرا که برای درخواست اقامت نیاز به اثبات موارد متعددی خواهید داشت.

ایا می دانید پشتوانه های قانونی ثبت شرکت در ترکیه کدامند؟ آیا میدانید چه انواعی از شرکت در ترکیه قابل ثبت هستند؟ هر کدام از این شرکت ها مشخصات و جزئیاتی دارند که بایستی قبل از ثبت شرکت در ترکیه آنها را مد نظر داشته باشید. در مورد شرکت های محدود شده یا ltd اطلاعاتی دارید؟ برای تاسیس شرکت های LTD به چه مدارکی نیاز دارید؟ به همه ی این موارد و بیشتر از آن در مقاله‌ی اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت پرداخته ایم.

اقامت ترکیه از طریق تمکن مالی

دریافت امکان اقامت در کشور ترکیه از طریق اثبات تمکن مالی لازم نیز امکان پذیر است. در صورتی که اثبات کنید که دارای ملک شخصی با ارزشی هستید یا مالک یک کارخانه یا شرکت بزرگید، همچنین حساب بانکی و گردش مالی قابل قبولی داشته باشید، می توانید از طریق اثبات تمکن مالی برای کسب اقامت در ترکیه اقدام کنید.

تنها موضوعی که مهم است این است که باید در تمام طول مدت داشتن مجوزتان حتما املاک ذکر شده هنوز هم به نام شما باشند و حساب بانکی تان در سطح قابل قبول باشد. درواقع شما باید بتوانید ثابت کنید که قابلیت پرداخت هزینه های لازم برای اقامت در ترکیه را دارید.

حضور فیزیکی در ترکیه حداقل به مدت 184 روز در سال نیز برای داشتن مجوز اقامت از طریق تمکن مالی ضروری است.

این فرایند هر دوسال یک بار قابل تمدید است و حتی بعد از گذشت 8 سال می توانید برای اقامت دائمی کشور ترکیه نیز اقدام نمایید. البته این امر شامل قوانین و مقرراتی است که باید در این خصوص رعایت شده باشد.

چه میزان دارایی می تواند به شما برای کسب مجوز اقامت در ترکیه کمک کند؟ ارزش دقیق املاک و دارایی های شما باید چه میزان باشد؟ آیا از این طریق می توانید برای اقامت همراهان و اعضای خانواده تان نیز اقدام نمایید؟ برای کسب این مجوز به چه مدارک و اسنادی نیاز دارید؟ چه مراحلی را باید طی کنید؟ برای پاسخ به این سوالات و کسب اطلاعات تکمیلی به مقاله منتشر شده در این خصوص در سایت مراجعه کنید.

اقامت ترکیه بدون خرید ملک

در صورتی که شما نیز مانند بسیاری از افراد علاقه مند به اخذ مجوز اقامت ترکیه هستید اما نمی خواهید از طریق خرید ملک در ترکیه اقدام کنید، می توانید مسیر های دیگری که را برای اخذ اقامت طی کنید.

راه ها و مسیر های متعددی برای اخذ اقامت ترکیه بدون خرید ملک وجود دارد که پیش از این نیز به برخی از موارد اشاره شد. برای مثال می توانید در پروژه های ساخت و ساز در کشور ترکیه شرکت کنید و با گروه های مختلفی همکاری نمایید.

در بسیاری از موارد یک وکیل با تجربه به خوبی می تواند به شما راهکار های متفاوتی که در پیش روی تان هست را ارائه دهد. آیا در این خصوص اطلاعات کافی دارید؟ آیا می دانید چه مسیر هایی را می توانید برای اخذ اقامت بدون خرید ملک در ترکیه طی کنید؟ برای کسب اطلاعات بیش تر مقاله اقامت ترکیه بدون خرید ملک را مطالعه کنید.

اقامت ترکیه از طریق تولد فرزند

این فرایند به همین راحتی که به نظر می آید نیست. برای کسب اجازه اقامت در کشور ترکیه از طریق تولد فرزند در این کشور یک سری قوانین و مقرراتی باید لحاظ شود و تنها در شرایط تعیین شده، تولد فرزند در ترکیه به شما اجازه اقامت در این کشور را خواهد داد.

اولین نکته ای که در این باره مطرح می شود تابعیت والدین است. در این مورد در صورتی که تنها یکی از والدین تبعه ترک باشند و دیگری تبعه خارجی باشد، این امر به خودی خود به فرایند اخذ اقامت کمک می کند و مانعی نیست.

اما در صورتی که هر دو والد تابعیت غیر ترکی داشته باشند، در صورت تولد نوزاد در کشور ترکیه این کودک می تواند در صورتی که اجازه اقامت یکی از والدین پا برجا باشد، اقامت در ترکیه را تا شش ماه تمدید کند. اما در صورتی که در زمان تولد نوزاد اجازه اقامت والدین منقضی شده باشد، اجازه اقامت شش ماهه داده نخواهد شد.

این مسیر قوانین و مقررات به خصوصی را دارد که نیاز به ورود به برخی از جزئیات است. چه مواردی در این خصوص مطرح می شود و چه مسیر های قانونی در این راه پیش روی شما قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیش تر این جا کلیک کنید.

اقامت ترکیه برای سنین زیر 18 سال

در برخی موارد بسیاری از افرادی که قصد اقامت در ترکیه را دارند در سن زیر 18 سال به سر می برند. این افراد هنوز به سن قانونی نرسیده اند. ممکن است برای اهداف مختلفی بخواهند در ترکیه اقامت داشته باشند، مانند گذراندن دوره های آموزشی و تحصیلی در کشور ترکیه.

در خصوص دادن اجازه اقامت به این گروه سنی نیز قوانین مخصوصی وجود دارد. اولین مرحله داشتن یک نامه تعهد از جانب افراد حقیقی و حقوقی است که نشان می دهد تمام هزینه های اقامت و زندگی فرد متقاضی تامین می شود.

آیا برای گرفتن این اجازه به مدارک دیگری نیز نیاز دارید؟ چه مراحل قانونی را باید در این خصوص پشت سر بگذارید؟ دیگر اطلاعات و قوانین مربوط به اخذ پذیرش افراد زیر 18 سال را می توانید در مقاله ای که در سایت در این خصوص ارائه شده است، مشاهده نمایید. برای کسب اطلاعات بیش تر مقاله اقامت ترکیه برای سنین زیر 18 سال را مطالعه کنید.

دریافت اقامت سیاسی ترکیه

دریافت اقامت سیاسی در کشور های مختلف همیشه یک راهکار عمده بوده است و بسیاری از افراد برای کسب اجازه اقامت در دیگر کشور ها از این مسیر استفاده می کنند. البته که این راه نیز به نوبه خود مشکلات و محدودیت های مربوط به خود را دارد.

البته این شرایط برای همه افراد امکان پذیر نیست و محدودیت های زیادی برای افراد وجود دارد. اما از لحاظ سیاسی کشور ایران و ترکیه در شرایط مساعدی با هم دیگر قرار دارند و در نتیجه این مسیر می تواند برای برخی از افراد به کار بیاید.

چه کسانی می توانند از این طریق اقدام کنند؟ این افراد باید چه شرایطی داشته باشند؟ چه مدارکی در این زمینه مورد نیاز است؟ آیا این روش نسبت به سایر روش ها مزیت و برتری به خصوصی دارد؟ برای کسب اطلاعات بیش تر در این خصوص مقاله اقامت سیاسی ترکیه را مطاله کنید.

اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه در کشور ترکیه

این راه نیز از جمله مسیر های قانونی مهاجرت و کسب اجازه اقامت در کشور ترکیه می باشد. این مسیر قانونی اقامت در ترکیه بر اساس قانون شماره 6458  اداره قانون حمایت بین المللی از اتباع خارجی است.

بر این اساس افرادی که تبعه خارجی هستند زمانی که برای نخستین بار پا به کشور ترکیه می گذارند می توانند با اجاره یک ملک در کشور ترکیه و داشتن یک توافق نامه اجاره نامه اجازه اقامت ترکیه خود را دریافت کنند.

این مسیر روند بسیار سریعی دارد و به دلیل همین سرعت در روند کار و میزان کارامدی آن توسط بسیاری از افراد انتخاب می شود. اما باید از این نکته آگاه باشید که این اجازه اقامت از طریق اجاره تنها برای مدت یکسال اعتبار دارد. علاوه بر این با تمدید اجاره در سال الزاما نمی توان اجازه اقامت را تمدید کرد و این امر نیز بعد از گذشت 5 سال به شما تابعیت کشور ترکیه را نخواهد داد.

در خصوص راه های قانونی اجاره در ترکیه چقدر اطلاعات دارید؟ چه میزان آگاهی از مسیر های قانونی دارید؟ برای این کار چه مدارکی مورد نیاز است؟ چگونه می توان مدت زمان اجاره را تمدید کرد تا مدت زمان اجازه اقامت را به دنبال آن تمدید کرد؟ برای کسب این اطلاعات و همچنین یافتن پاسخ به سوالات خود به مقاله مربوط به دریافت مجوز اقامت ترکیه با اجاره نامه مراجعه کنید.

تاثیر تسلط به زبان ترکی استانبولی در اخذ اقامت ترکیه

برای ورود به هر کشوری یکی از شروط اصلی و تاثیر گذار در روند کسب اقامت، تسلط به زبان آن کشور می باشد. تسلط به زبان برای هر فرایندی مورد نیاز است. از مراحل اولیه ورود به کشور گرفته تا مراحلی همچون یافتن شغل، تحصیل و هر کاری که به برقراری ارتباط نیاز دارد.

کشور ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. تسلط به زبان ترکی استانبولی در مسیر کسب اجازه اقامت این کشور بسیار موثر بوده و می تواند به شما کمک زیادی کند. برای مثال برای پذیرش در بسیاری از دانشگاه های ترکیه، تسلط به زبان ترکیه ای اصل محسوب می شود.

همچنین می توان برای یادگیری زبان ترکی استانبولی از دوره های آموزشی که در کشور ترکیه برگزار می شود نیز استفاده کرد. با شرکت در این دوره های آموزشی زبان می توان اجازه اقامت در ترکیه را دریافت کرد.

در این خصوص شاید سوالات زیادی برای شما مطرح شود. برای مثال تا چه میزان این تسلط روی زبان ترکی استانبولی اهمیت دارد؟ چگونه می توان برای این زمینه اقدام کرد؟ چه مدارک تکمیلی در کنار مدرک زبان نیاز دارید؟ بهترین دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی در چه جاهایی برگزار می شود؟ برای کسب اطلاعات بیش تر مقاله اقامت ترکیه از طریق آموزش زبان ترکی استانبولی را مطالعه کنید.

آسان ترین راه دریافت اقامت ترکیه کدام روش است؟

در بالا به روش های بسیار متعددی برای اخذ اقامت ترکیه اشاره کردیم. اما همان طور که پیش از این نیز به آن اشاره شد، یکی از آسان ترین راه ها برای دریافت اقامت یکساله ترکیه، اقدام از طریق اجاره خانه و ملک در این کشور است.

اگر در این باره به اطلاعات بیش تری نیاز دارید می توانید به مقاله ” اقامت توریستی ترکیه در ترکیه و نکات طلایی در این مورد ” مراجعه کنید و در خصوص مزیت ها و محدودیت های این روش بیش تر بدانید.

اقامت تحصیلی ترکیه

افرادی که برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه در مقاطع گوناگون پذیرفته شده اند،‌ برای تحصیل در این کشور نیاز به اخذ اقامت تحصیلی دارند. نام دیگر این اقامت،‌ اجازه‌ی سکونت دانشجو است که افرادی که 90 روز از مدت اقامت آنها گذشته و یا مدت اعتبار ویزای آنها به پایان رسیده،  باید نسبت به دریافت آن اقدام کنند. در نوشته ی مربوط به اخذ اقامت تحصیلی ترکیهبه سوالهای زیادی در این رابطه پاسخ خواهیم گفت.

اجازه ی اقامت تحصیلی به چه کسانی داده می شود؟ گفتنی است امکان اخذ این اقامت برای متقاضیان مقاطع لیسانس تا دکتری قابل دریافت است. مدت زمان این اجازه‌نامه بر اساس توانایی شخص یا والدین او در پرداخت هزینه‌های جاری زندگی متفاوت خواهد بود.

امکان دارد شما موفق به اخذ اجازه نامه ی تحصیلی یا اخذ اقامت تحصیلی شده‌باشید. این بدین معنیست که در زمان صدور این موافقت واجد شرایط بوده اید. ممکن است این اجازه نامه در آینده بنا به دلایلی فاقد اعتبار شود. حال ممکن است بپرسید: اخذ اقامت تحصیلی تحت چه شرایطی صورت می گیرد؟ این اجازه نامه تحت چه شرایطی به حالت تعلیق و یا باطل شدن در می آید؟ در چه شرایطی این اجازه نامه از سوی اداره‌های مربوطه رد می شود؟ در انتها نیز مدارک مورد نیاز برای برای اخذ اقامت تحصیلی به تفکیک بررسی خواهد‌شد. جهت کسب اطلاعات کافی در این زمینه‌ مقاله اخذ اقامت تحصیلی ترکیه را مطالعه کنید.

اقامت دائم ترکیه

افرادی که به طور دائم هشت سال بی وقفه درترکیه بنا به هر دلیلی اقامت داشته باشند و تمامی شرایط مشخص شده از طریق اداره ی مهاجرت ترکیه را به جا آورده باشند می توانند نسبت به دریافت اقامت دائم ترکیه اقدام کنند. البته در این راه شروط دیگری نیز مطرح هستند که در نوشته ی دریافت اقامت دائم ترکیه به آن خواهیم پرداخت. سوال مهم در این بخش این است که محاسبه‌ی هشت سال اقامت بی وقفه چگونه محاسبه می شود؟ در این مورد 8 راه برای محاسبه مطرح است که در مقاله ی مربوطه به تشریح  این موارد خواهیم پرداخت.

در صورت دریافت اقامت دائم ترکیه چه مزایا و حقوقی دریافت خواهید کرد؟ بدیهی است که در صورت دریافت اقامت دائم شهروند ترکیه محسوب می شوید. در این صورت مزایای زیادی متوجه شما خواهد بود که از آن جمله می توان به معافیت از سربازی اشاره کرد. البته وجود مواردی ممکن است این حقوق را از شما سلب کند. به این موارد در مقاله‌ی مربوط به اخذ اقامت دائم ترکیه می پردازیم.

برای اخذ اقامت دائم ترکیه بهمراه داشتن 9 ردیف از مدارک شامل فرم درخواست اقامت دائم و کپی فرم های اقامت قبلی مورد نیاز است.پیشنهاد میکنیم حتمامقاله‌ی ” ساده ترین راه گرفتن اقامت بلند مدت ترکیه “را مطالعه‌ کنید.

شهروندی ترکیه

از مهمترین دغدغه های ایرانی های ساکن ترکیه دریافت شهروندی این کشور است. به واسطه ی این اجازه نامه شما شهروند ترکیه به حساب می‌آیید و مانند سایر افراد ساکن در این کشور می‌توانید از حقوق و مزایای زیادی برخوردار شوید.

شهروندی ترکیه چگونه دریافت می شود؟ قوانین دریافت شهروندی ترکیه در سال 2020 چه تغییراتی کرده است؟ چه مدارکی برای ارائه‌ی درخواست شهروندی در ترکیه مورد نیاز است؟ باداشتن چه شرایطی می توان بعنوان یک شهروند در ترکیه زندگی کرد؟ برای دریافت شهروندی ترکیه چه هزینه ای باید بپردازیم؟چه راه هایی برای دریافت شهروندی ترکیه وجود دارد؟ اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت،‌ تحصیل،‌ سرمایه گذاری،‌ خرید ملک،‌ ازدواج و مواردی از این قبیل از راه‌های دریافت شهروندی ترکیه هستند که در مقاله‌ی ” اخذ شهروندی ترکیه و هر آنچه که باید در این مورد بدانیم ” به آن می‌پردازیم

اقامت ترکیه برای ایرانیان

کشور ترکیه از جهات بسیاری برای ایرانیان مناسب است. این کشور از لحاظ فرهنگی نزدیکی زیادی برای ایرانیان دارد و از همه مهم تر از لحاظ موقعیت جغرافیایی نیز برای ایرانیان مزیت محسوب می شود. در نتیجه نزدیکی این کشور، آب و هوای آن نیز برای ایرانیان مطلوب است.

ایرانیان نیز می توانند به راحتی از طریق روش های اخذ اقامت کشور ترکیه که پیش از این نیز به آن اشاره شد، برای دریافت اقامت ترکیه اقدام کنند. برای مثال آن ها می توانند از طریق تحصیل در دانشگاه های ترکیه، برای اقامت در این کشور اقدام نمایند.

آیا برای تحصیل در کشور ترکیه شرایط به خصوصی نیاز است؟ چه راه هایی را متقاضیان ایرانی می توانند برای پذیرش در ترکیه به کار بگیرند؟ چه مدارکی در این زمینه مورد نیاز است؟ برای کسب اطلاعات بیش تر و افزایش اطلاعات خود در این زمینه به مقاله مربوط به این موضوع در سایت مراجعه کنید.

اقامت ترکیه برای شهروندان افغانی

شهروندان افغان نیز می توانند از طرق اشاره شده در این جا برای کسب اجازه اقامت قانونی در ترکیه اقدام نمایند. برای مثال شهروندان افغان می توانند از طریق ازدواج با تبعه ترک، اجازه اقامت در کشور ترکیه را به دست بیاورند.

مواردی چون خرید ملک، سرمایه گذاری، تحصیل و مواردی این چنینی همه و همه می تواند به عنوان راهی مناسب برای مهاجرت شهروندان افغانی به کشور ترکیه محسوب شود. برای کسب اطلاعات بیش تر در این جا کلیک کنید.

اقامت ترکیه برای زندگی

در بیش تر موارد افراد برای رسیدن به آرامشی که می توانند در کشور ترکیه بیابند، به دنبال دریافت اجازه اقامت در ترکیه هستند. شرایط متفاوتی که در این کشور وجود دارد، ان را از هر لحاظ برای زندگی مناسب کرده است.

راحتی، آزادی و امنیت در ترکیه و از همه مهم تر زیبایی شهری متناسب با سلیقه های متفاوت می تواند ترکیه را به مقصدی امن برای مهاجرت و زندگی تبدیل کند.

چگونه اقامت ترکیه را بگیرم؟

پیش از این نیز به ان اشاره کردیم که برای طی مراحل قانونی اخذ اقامت قانونی کشور ترکیه، باید به سامانه معرفی شده توسط سازمان مهاجرت ترکیه مراجعه کنید و بعد از ثبت نام و پر کردن فرم های مربوطه، مراحل قانونی را به ترتیب طی کنید.

برای تسریع در کار خود حتما یکی از آسان ترین و راحت ترین راه را بر اساس شرایط تان انتخاب کنید. ترجیحا بهتر است که در این خصوص از یک وکیل معتبر یا تیم مشاوره ای با تجربه بهره ببرید.

ترکیه رهیاب با تیم مشاوره مجرب تمامی کارهای اقامتی و مهاجرتی شمارا در ترکیه با استفاده از تخصص و تجربه مشاورین مهاجرتی ما بهترین روشهای مهاجرت را به شما عزیزان ارائه میدهد .

مشاورین ما بصورت تخصصی و آموزش دیده در زمینه های ذکر شده جهت انتخاب بهترین گزینه های مهاجرتی همواره همراه شما خواهد بود و متناسب با هر بودجه ای بهترین روش را برای شما اتخاذ خواهد کرد .

اقامت در ترکیه چه مزایایی دارد؟

همان طور که بار ها و بار ها در طول متن به آن اشاره شد، افراد متقاضی برای دریافت اقامت ترکیه به دلایل بسیار متفاوتی ترکیه را برای اقامت شان انتخاب می کنند. مزیت های زیاد زندگی و اقامت در این کشور آن را به یک قطی اصلی مهاجر پذیر تبدیل کرده است.

برای نمونه امکان تحصیل در مدارس بین المللی و چند زبانه با اعتبار جهانی یکی از عمده ترین دلایل است. همچنین ترکیه دارای دانشگاه های بسیار معتبری است که در رتبه بندی جهانی، رتبه بالایی را در بین دانشگاه های جهان دارند.

امکان مهاجرت به دیگر کشور ها و امکان سرمایه گذاری های امن و مطمئن در کشور ترکیه مزیت دیگری است که افراد را به این سمت سوق می دهد. مزایای زندگی در ترکیه بسیار متعدد است. هر فردی بر اساس نوع نیاز و معیار هایی که دارد، به یک دلیل ترکیه را برای زندگی و اقامت خود انتخاب می کند.

آیا مزیت های کامل مهاجرت به ترکیه را می دانید؟ با اقامت در ترکیه چه امکاناتی دراختیار شما قرار می گیرد؟ چه معیار هایی می تواند ترکیه را به عنوان مقصد مهاجرت شما تعیین کند؟ برای کسب اطلاعات کامل تر در این خصوص به مقاله مرتبط با مزیت های اقامت در ترکیه در سایت مراجعه نمایید.

با پاسپورت ترکیه به کدام کشور ها می توان مهاجرت کرد؟

اخذ اقامت ترکیه و داشتن پاسپورت این کشور مزیت های زیادی دارد. یکی از مهم ترین موارد مربوط به این ویژگی، امکان و داشتن اجازه سفر به بیش از 72 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا است. از جمله این کشور ها می توان به ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، قطر و … اشاره کرد.

علاوه بر این با داشتن پاسپورت ترکیه ای این امکان را دارید تا با اخذ ویزای فوری به بیش از 42 کشور به راحتی سفر نمایید. علاوه بر این امکان دسترسی به ویزای آنلاین بیش از 7 کشور برای دارندگان پاسپورت ترکیه فراهم است که مهم ترین این کشور ها استرالیا و عمان است.

داشتن پاسپورت و تبعیت ترکیه همچنین دریافت آسان و سریع ویزا برای بسیاری از کشور هایی که به ویزا نیاز دارند را نیز تضمین می کند. در این میان مهم ترین کشور ها، کشور های اروپایی می باشند.

اگر در این خصوص سوالات بیش تری دارید، از جمله این که چه کشور هایی بدون ویزا با پاسپورت ترکیه ای پذیرای شما هستند؟ روند دریافت ویزای کشور های اروپایی از طریق ترکیه به چه شکل است؟ چه مدت زمان می برد؟ پاسخ به این سوالات و دریافت اطلاعات بیش تر در مقاله مربوط به این موضوع در سایت امکان پذیر است.

اقامت ترکیه چند روز طول میکشد؟

همان طور که بیش از این نیز گفته شد، تمامی افرادی که برای نخستین بار به ترکیه می آیند، برای مدت 90 روز اجازه اقامت دارند. آن ها در این بازه زمانی باید برای دریافت اقامت ترکیه به صورت قانونی اقدام کنند.

سرعت و زمان انجام امور تا حدود زیادی بستگی به خود فرد دارد. افرادی که مدارک اقامت شان تکمیل باشد در این پروسه روند سریع تری را طی می کنند. در نهایت نیز پروسه هر کدام از روش های اخذ اقامت ترکیه متفاوت بوده و هر کدام مدت زمان مخصوص به خود را دارد.

فرم اقامت ترکیه ( راندوو )

بر اساس قوانین بین المللی کشور ترکیه که از سال 2015 به بعد تنظیم شده است، کلیه مراحل قانونی اخذ مجوز اقامت ترکیه از طریق یک سامانه مهاجرتی صورت می پذیرد و کلیه مراحل و فرایند های مربوطه از طریق این سامانه قابل پیگیری و دنبال کردن می باشد.

در ابتدا از شما یک ایمیل و شماره تلفن درخواست می شود که باید آن ها را به ثبت برسانید. در ادامه در صورتی که ایمیل شما تایید شد، یک کد تایید برای شما ارسال می گردد. در ادامه بعد از دریافت کد تایید، می توانید فرایند پر کردن فرم درخواست اقامت را آغاز کنید.

این فرم به صورت آنلاین در سامانه مربوطه در دسترس است. با پر کردن این فرم درخواست لیستی از مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز اقامت کشور ترکیه برای شما ارائه می شود. شما باید از طریق این سامانه یک قرار ملاقات را برای کسب اقامت در اداره مهاجرت تعیین کنید. با تعیین این قرار شما باید به یکی از دفاتر اداره مهاجرت مراجعه نمایید.

بعد از پر کردن فرم درخواست به صورت آنلاین، می توانید فرایند های کارتان را از طریق سامانه پیگیری کنید و مابقی مراحل کار خود را در همان سامانه جلو ببرید و تکمیل نمایید. بعد از تکمیل فرم و ادامه مراحل کار زمانی که کار به تعیین وقت ملاقات می رسد، کار به دو صورت پیش می رود.

اگر فرد متقاضی هم اکنون نیز در کشور ترکیه حضور دارد، سیستم به صورت خودکار زمان و مکان را تعیین کرده و اعلام می کند. در غیر این صورت، برای اتباع خارجی که در خارج از کشور ترکیه حضور دارند، خود آن ها بر اساس مسافت، زمان و مواردی که در نظر دارند زمانی را برای این تایم ملاقات تعیین می کنند.

بعد از اتمام کار نیز سیستم به صورت خودکار هزینه های مربوط به انجام کار های ثبت نام، مهاجرت و کارهای کسب اجازه اقامت را محاسبه می کند و شما می توانید به طرق معینی هزینه های لازم را پرداخت نمایید.

می دانید برای تکمیل فرم درخواست اقامت از طریق سامانه به صورت آنلاین به چه مدارکی نیاز دارید؟ به صورت تقریبی چه هزینه هایی را باید در نظر بگیرید؟ یک فرم درخواست اقامت کوتاه مدت شامل چه مواردی می شود؟ این سوالات و پاسخ های کامل تر را می توانید در سایت مشاهده کنید. 

سخن آخر

سعی ما بر این بود که در این نوشته تمامی سوالات شما در مورد مهاجرت به ترکیه را به صورت فهرست‌وار مورد بررسی قرار داده و به مقالات مربوطه ارجاع دهیم. شما هر زمان با همراه داشتن این مقاله می توانید پاسخ همه‌ی سوالات خود را یکجا دریافت کنید.نکته ی مهم اینکه اطلاعات درج شده در این نوشته و سایر نوشته های بخش وبلاگ تماما از سایت های رسمی ترکیه ترجمه شده و قابل استناد هستند. لطفا در صورت داشتن تجربه در هریک از زمینه های ذکر شده با ما در بخش نظرات همراه باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر
مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه ترکیه رهیاب استفاده نمائید.مشاوران آموزشی
ترکیه رهیاب
پاسخگوی شما هستند

سولماز رشادت جو

من سولماز رشادت جو دانشجوی دکترای مدیریت منابع انسانی دانشگاه استانبول ،مسئول بخش آموزشی و تحصیلی در مجموعه ترکیه رهیاب مشغول به فعالیت هستم .بدلیل علاقه به راهنمایی به فارسی زبانان تمامی اخبار و مطالب را ترجمه کرده و در اختیار شما فارسی زبانان عزیز قرار میدهم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن