دانشگاه های ترکیه

دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول

İstanbul Üniversitesi

دانشگاه استانبول : پیشگام در عصر جدید

دانشگاه استانبول در عصر ارتباطات نیز پیشتاز است . پایه های دانشگاه استانبول با فتح استانبول در سال ۱۴۵۳ به دستور سلطان عثمانی صورت گرفت که هم اکنون جز ۱۰ دانشگاه برتر اروپا طی قرنهای گذشته بوده است.

دانشگاه استانبول تا الان تغییرات زیادی را تجربه کرده ولی تنهاترین چیزی که تغییر نکرده رهبری در حوزه علمی است .با حفظ ارزشهای جمهوری و اصول و با بهره گیری ازقدرت جوانان همیشه حرف اول در زمینه مدیریتی را میزند .

دانشگاه استانبول مرکزی در منطقه فاتیح در شهر استانبول واقع شده است . این دانشگاه یک دانشگاه دولتی میباشد .

تنها دانشگاهی که در تاریخ ۱۸ نوامبر سال ۱۹۳۳ در زمان امپراطوری عثمانی که برای اولین بار به سبک اروپایی بود آغاز بکار کزد .پایه و اساس ایجاد مدرسه به زمان ۳۰ می سال ۱۴۵۳ برمیگردد.

درست یک روز بعد از فتح استانبول به دستور سلطان محمت ایجاد شد که بنام صحن سمن معروف بوده در این مدارس دروس الهیات ،حقوق ،ادبیات ، ریاضیات و نجوم تدریس میشده و بیمارستان دارالشفا در نزدیکی این مدرسه ایجاد شد که در ۷۰بخش مستقر شد که دروس پزشکی را آموزش میداد و بعنوان اولین هسته دانشکده پزشکی بشمار میآید که ۳۵۰ سال به مراقبت از بیماران و آموزش در منطقه چاپا مشغول بوده است . ولی شکل فعلی آن در تاریخ ۱۹۳۳ تاسیس شده است .

در سال ۲۰۱۱ ،در رتبه بندی بهترین ۵۰۰ دانشگاه دنیا ،

دانشگاه استانبول تنها دانشگاه ترکیه بود که در این لیست جای گرفت .دانشگاه استانبول از سال ۲۰۰۶ جز برترین دانشگاههای جهان بوده است .

همچنین جز ۱۰۰ دانشگاه برتر در قاره آسیا و اقیانوسیه بشمار میاید.

دراین دانسگاه  نزدیک به ۷۳۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد ،کارشناسی و کاردانی مشغول به تحصیل هستند .تمامی کارهای اداری این دانشگاه توسط ۱۲۰۰ نفر از اعضای هیئت علمی و مدرسان صورت میپذیرد. این دانشگاه در هر دوره و شرایطی دنباله رو غیر قابل انکار اصول و انقلاب های آتاتورک بوده است .

اگر کسی بخواهد این ارزشها را زیر پا بگذاردتمامی کادر دانشگاه با آن شخص برخورد میکند .

دانشگاه استانبول با یک کادر آموزشی مجرب غول پیکر آموزش های خود را ارئه میدهد

در این دانشگاه ، در حال حاضر ۵۰۰۰ عضو هیئت علمی و اساتید  با شایسته ترین کادر خود مشغول ارائه خدمات به دانشجویان میباشند تا اطلاعات خود را ارتقا دهند . در عصر اطلاعاتی که ما در آن زندگی می کنیم ، مهمترین پدیده ای آموزش است.

مطالعاتی که از طریق  دانشگاه استانبول صورت گرفته و همکاری که  در بخش  آموزش صورت گرفته این اطلاعات مستقیما به خود دانشجوها منتقل شده است تا بطور مستقیم با اساتید و اعضای هیئت علمی در ارتباط باشند .

تمامی مشکلات خود را به راحتی با اعضای هیت علمی در میان بگذارند و با اشتراک گذاری دانش و تجربیات ارتباط گرمی بین دانشجویان و هیئت علمی صورت بگیرد .

دانشگاه استانبول  در حوزه داخلی  و بین المللی با تحصیلات و مطالعات علمی شناخته شده است .

تحقیقات علمی که توسط اعضای هیئت علمی ارزشمند این دانشگاه صورت گرفته افق های جدیدی را در زمینه های مختلفی برای مطالعات برای آیندگان ایجاد کرده است همچنین این دانشگاه پیشگام در تدوین مطالعاتی فرهنگی و علمی با دانشگاههای تازه تاسیس شده در ترکیه انجام شده است ،

این دانشگاه همچنین یک دانشگاه پیشگام در تدوین برنامه های مطالعات فرهنگی و علمی با دانشگاه های تازه تاسیس در کشور ترکیه استکارهای علمی انجام شده در این دانشگاه مورد تایید دانشگاهای اروپا و آمریکا میباشد.

تمامی کسانی که از این دانشگاه فارق التحصیل میشوند با اعتبار بالاتری مورد قبول دانشگاههای اروپایی و آمریکایی قرار میگیرند .

امتیاز شما به این مطلب:

میزان مفید بودن مقاله

شما چه امتیازی به این مطلب میدهید؟

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
برچسب ها
نمایش بیشتر
مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه ترکیه رهیاب استفاده نمائید.مشاوران آموزشی
ترکیه رهیاب
پاسخگوی شما هستند

سولماز رشادت جو

من سولماز رشادت جو دانشجوی دکترای مدیریت منابع انسانی دانشگاه استانبول ،مسئول بخش آموزشی و تحصیلی در مجموعه ترکیه رهیاب مشغول به فعالیت هستم .بدلیل علاقه به راهنمایی به فارسی زبانان تمامی اخبار و مطالب را ترجمه کرده و در اختیار شما فارسی زبانان عزیز قرار میدهم .
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن