اقامت ترکیه

اجازه اقامت بشر دوستانه

اجازه اقامت بشر دوستانه ترکیه در مواد 46 و 47 از قانون شماره 6458 اتباع بیگانه  و حمایت بین المللی تنظیم شده است . علاوه بر این در ماده 44 از آیین نامه اجرای حمایت از بیگانگان و قانون حمایت بین المللی اجازه اقامت بشر دوستانه صادر شده است .

برای چه کسانی اجازه اقامت بشر دوستانه ترکیه صادر میشود ؟

  • زمانی که منافع کودک در میان باشد.
  • زمانی که برای اتباع خارجی حکم دیپورت صادر شده باشد و حکم ممنوعیت ورود به خاک ترکیه را داشته باشند و این اشخاص قادر به ترک خاک ترکیه نباشد و نتوانسته باشند خاک ترکیه را ترک کنند .
  • طبق ماده 53 و 72 و 77 از قانون دادرسی برای انجام دادن کارها از طریق قضایی وارد عمل شده باشند و راه حل قضایی را انتخاب کرده باشند .
  • طبق ماده 55 از این قانون تصمیمی برای دیپورت تبعه خارجی صادر نشده باشد .
  • در طول ادامه پروسه پناهندگی اولین کشور پناهنده و یا سومین کشور امن برای شخص فرستاده شود تا روند پیگیری صورت بگیرد.
  • زمانیکه بدلیل دفاع از منافع ملی و دلیل اضطراری ناشی از حفظ امنیت و نظم عمومی ورود به خاک ترکیه ممکن نباشد و یا مجبور به ماندن در خاک ترکیه باشند ، موانعی برای گرفتن مجوز اقامت برای آنها وجود داشته باشد نیز میتواند این مجوز را دریافت بکنند .

در شرایط فوق العاده اجازه اقامت بشر دوستانه ترکیه صادر میشود .

اجازه اقامت بشر دوستانه، به شرط آنکه در هر مرتبه حداکثر یکساله باشد و از وزارتخانه تائیدیه اخذ گردد، از سوی استانداری ها ارائه و تمدید می گردد.

در این نوع اجازه اقامت شرایطی که برای مابقی اقامت ها وجود داشت جستجو نمی شود .

اجازه اقامت بشردوستانه به شرط تائید وزارتخانه، در صورت از میان رفتن شروطی که برای اخذ اجازه اقامت لازم می باشد، از سوی استانداری باطل گردیده و تمدید نمی گردد.

سایر موارد مربوط به اجازه اقامت بشر دوستانه ترکیه

اتباع خارجی که اجازه اقامت بشر دوستانه ترکیه را دریافت کردند حد اکثر تا بیست روز کاری از تاریخ اعطاء مجوز اقامت خود باید آدرس محل سکونت خود را در سیستم ثبت بکنند .

اشخاصی که دارای اجازه اقامت بشر دوستانه ترکیه می باشند، در طول مدتی که دارای این اجازه اقامت می باشند، به غیر از اجازه اقامت بلند مدت ترکیه ، در صورتی که دارای شرایط لازم برای سایر انواع اجازه اقامت باشند، می توانند برای یکی از آنها اقدام نمایند.

زمانی که شما با مجوز اقامت بشر دوستانه درخاک ترکیه بودید برای گرفتن مجوز اقامت بلند مدت و شهروندی محسوب نخواهد شد .

امتیاز شما به این مطلب:

میزان مفید بودن مطلب

شما چه امتیازی به این مطلب میدهید؟

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر
مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه ترکیه رهیاب استفاده نمائید.مشاوران آموزشی
ترکیه رهیاب
پاسخگوی شما هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن