خرید ملک در ترکیه

خرید ملک با اسکان در ترکیه

خرید ملک با اسکان در ترکیه

وقتی  ملکی را خریداری میکنید حتما به کلمه اسکان دقت کنید .

خرید ملک با اسکان در ترکیه کاری است بسیار مهم چنانچه در تاپو (سند ) این نوشته را ندیدید ……
وقتی شما ملکی را خریداری میکنید در سند دو گزینه وجود دارد اگر یکی از این دو گزینه را دیدید به چه معنا میباشد ؟ آیا میدانید ؟ وقتی شما ملکی را میخرید حتما در سند شما (کات ارتفاع ) و یا (کات ملکیت ) نوشته شده است که نشان دهنده ی این است که آیا ملک شما از طرف شهرداری پایان کار گرفته یا هنوز پایان کار نگرفته است . پس به این دو تا کلمه خیلی دقت کنید .خیلی از افراد معنی این دو کلمه را نمیدانند این دو بیان متفاوت به اسکان ملک خریداری شده برمیگردد .اگر ساختمان بصورت رسمی تمام نشده باشد و اسکان نگرفته باشد کلمه (کات ارتفاع ) در سند شما نوشته می شود ولی اگر اسکان ساختمان گرفته شده باشد در سند کلمه (کات ملکیت ) نوشته میشود .

اگر ساختمانی اسکان نداشته باشد خرید همچین جایی ریسک بالایی دارد باید دقت کنید !

زمانی که قصد خرید ملک با اسکان در ترکیه را دارید حتما تحقیقات لازم را نسبت به خانه ی که در نظر دارید بخرید انجام بدهید یا با کسانی که در این زمینه خبره هستند مشورت کنید و با افراد آگاه این کار را انجام بدهید مجموعه ی ترکیه رهیاب در این راه بهترین همراه شما خواهد بود تا با خیالی آسوده خرید خود را انجام بدهید .
اگر یک ساختمان دارای اسکان نباشد چه مشکلاتی را برای شما بوجود میآورد؟
کوچکترین مسئله ای که از چشم شما پنهان شود بعدا برای شما مشکل ساز خواهد بود .بطور مثال اگر ملکی را خریداری کردید در سند با این دو عبارت روبرو شدید آیا معنای این دو را بخوبی میدانید ؟

کات ارتفاع چیست ؟ این ساختمان شروع به کار کرده اما هنوز بپایان نرسیده
کات ملکیتچیست ؟ ساختمان شروع شده و پایان کار نیز دارد .یعنی حق اسکان دارد .اما اگر یک ملکی تمام شده باشد اما از کات ارتفاع به کات ملکیت سند برنگشته باشد یعنی این ساختمان حق اسکان ندارد این یعنی در آینده شما را دچار دردسر خواهد کرد .

خرید ملک با اسکان : مشکل شهرداری

کات ارتفاع ، حق مالکیت را به کسی که زمین را خریداری کرده میدهد و حق کسانی که این ملک را خریداری کردنند را نشان میدهند ولی هنوز کاری بپایان نرسیده است .زمانی که مشغول به کار شدند باید حتما تغییر سند را انجام بدهند یعنی از کات ارتفاع به کات ملکیت تغییر سند راانجام بدهند . پیمانکار باید به شهرداری مراجعه کند و حق اسکان را از شهرداری طلب کند .اگر شما میخواهید ملکی را خریداری کنید که کات ارتفاع در سند آن ملک نوشته شده است حتما به شهرداری مراجعه کنید و از آنها در مورد این ملک سوال کنید که آیا پیمانکار این ساختمان برای گرفتن اسکان اقدام کرده است یا نه و نسبت به جوابی که از شهرداری میگیرید برای خرید اقدام کنید .

خرید ملک با اسکان : حق تخریب از طرف شهرداری

اگر هنوز ساختمان شما اسکان را دریافت نکرده باشد محتاط بودن را به شما پیشنهاد میکنیم .چون امکان دارد با مشکلات زیادی روبرو بشوید .برای مثال پیمانکار خارج از گفته خود کارهایی را انجام داده باشد شهرداری تخریب ساختمان را صادر میکند .اگر ساختمان شما مشکلاتی داشته باشد هنگام اکسپرتیز ساختمان بانک حق وام را از شما میگیرد .اگر ساختمان حق اسکان نداشته باشد مدیریت ساختمان آب و برق را از شرکت سازنده برای شما وصل خواهد کرد که این باعث میشود قبض های شما نسبت به بقیه افراد بیشتر باشد که باز به ضرر شما تمام میشود .

خرید ملک با اسکان :آیا پیمانکار مسئول این کار است ؟

پیمانکار مسئول است تا هنگام شروع پروژه برای گرفتن حق اسکان به شهرداری مراجعه کند اما بعضی از پیمانکاران اینکار را انجام نمیدهند و بعد از فروش ساختمان از کسانی که صاحب ملک شدند حق اسکان را جمع آوری میکنند و سپس به شهرداری از بابت حق اسکان مراجعه میکنند .این یعنی علاوه بر هزینه های خرید خانه شما باید هزینه حق اسکان را نیز پرداخت بکنید . پیمانکار مسئول گرفتن حق اسکان در یک ساختمان است .اما گرفتن حق اسکان بعدا توسط صاحبان ملک سختی های خاص خودش را دارد .اگر پیمانکار پروژه ی خارج از پروژه ی گفته شده  اجرا بکند و یا از شهرداری حق اسکان را نگرفته باشد شما بعنوان صاحبان ملک میتوانید از پیمانکار شکایت کنید و بعد از اثبات گفته های شما ضرر را از پیمانکار درخواست کنید .

چطور میتوان کات ارتفاع را به کات ملکیت تبدیل کرد ؟

اگر ساختمان تمام شده باشد و مشکلی از بابت گرفتن کات ملکیت در ساختمان وجود نداشته باشد میتوانید کات ارتفاع را به کات ملکیت تبدیل کنید .برای گرفتن کات ملکیت صاحب ملک بهمراه درخواست خود به اداره ثبت استاد و اراضی و دبیر خانه منطقه ی که ملک را خریداری کردید میرود و بعد از گذراندن بعضی کارهای اداری میتواند این کار را انجام دهد .

مزایای کات ملکیت

برای گرفتن سند با کات ملکیت اول باید حق اسکان ملک را دریافت کنید سپس کات ملکیت در سند شما ثبت شود .یعنی اگر در سند خود کات ملکیت را دیدید مطمئن باشید که ملک شما دارای حق اسکان است پس خیالتان راحت باشد .کات ملکیت نشندهنده این است که شما صاحب ملک هستید .اگر پروزه ای کات ملکیت را داشته باشد یعنی این پروژه به تمامی گفته های خود عمل کرده و تمامی مراحل شهرداری را پشت سرگذاشته است .شما با داشتن کات ملکیت میتوانید سهم خود را دقیق از پروژه در سند خود داشته باشید .کسانی که سند خود را با کات ملکیت خریداری میکنند در آینده با هیچ مشکلی روبرو نخواهند شد .
مجموعه ای ترکیه رهیاب این اطمینان را به شما میدهد در تمامی مراحل خرید در کنار شما باشد و خیال شما را از بابت تمامی احتمالاتی که امکان دراد برای شما اتفاق بیاقتد راحت کند و شما با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید .صداقت دستور کارماست .

خرید ملک با اسکان را به مجموعه ما بسپارید ما در کنار شما هستیم.

امتیاز شما به این مطلب:

شما چه امتیازی به این مطلب میدهید؟

امتیاز کاربران: 4.88 ( 9 رای)
برچسب ها
نمایش بیشتر
مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه ترکیه رهیاب استفاده نمائید.مشاوران آموزشی
ترکیه رهیاب
پاسخگوی شما هستند

سولماز رشادت جو

من سولماز رشادت جو دانشجوی دکترای مدیریت منابع انسانی دانشگاه استانبول ،مسئول بخش آموزشی و تحصیلی در مجموعه ترکیه رهیاب مشغول به فعالیت هستم .بدلیل علاقه به راهنمایی به فارسی زبانان تمامی اخبار و مطالب را ترجمه کرده و در اختیار شما فارسی زبانان عزیز قرار میدهم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن